Strona główna

Lapbook "Książka tworzona na kolanach"

"Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa uczestniczy!!!

     Klasa I z zapałem przystępowała do tworzenia lapbooków poświęconych różnej tematyce. Powstały książeczki dotyczące świąt majowych, Dnia Mamy i Dnia Taty.

     Dzieci miały okazję do sprawdzenia, na ile znają swoich rodziców. Samodzielnie pisały książeczki zatytułowane: Wspaniałe przygody naszej mamy/ naszego taty. Odpowiadały na pytania, nad którymi czasem zastanawiały się, co napisać.

  • Moja mama/ mój tata co ma najpiękniejsze:
  • Kocham moją mamę/ mojego tatę za:
  • Moja mama/ mój tata potrafi najlepiej na świecie:
  • Moja mama/ mój tata lubi jak:
  • Najbardziej lubimy z mamą/ lubimy z tatą:

Zwieńczeniem książeczki były napisy:

Mamo, dziękuję Ci za to, że jesteś!

Tato, jesteś moim superbohaterem!

Praca na lapbookiem i książeczką przyniosły im wiele radości, a rodzicom wzruszenia. To był najpiękniejszy prezent dla rodziców.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć -> TUTAJ